Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان | مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه مصر و کمیسر اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: سازمان ملل بارها حق تعیین سرنوشت فلسطینیان را به رسمیت شناخته است.

به نقل از میدل ایست مانیتِر، جوزف بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حقی برای وتو تعیین سرنوشت فلسطینیان ندارد.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و الیور ورهلی، کمیسر اتحادیه اروپا در بروکسل در این خصوص گفت: اسرائیل نمی‌تواند حق وتو برای تعیین سرنوشت مردم فلسطین داشته باشد. ما از نقش حیاتی مصر در حصول اطمینان از ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه، ارائه مراقبت های بهداشتی به مردم تخلیه‌ شده از مراکز پزشکی، نقش آفرینی قاهره در مذاکرات توقف کمک‌ های بشردوستانه و آزادی گروگان‌ ها (آزادی اسیران صهیونیست نزد حماس) در ماه نوامبر قدردانی می‌ کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که هدف اتحادیه اروپا ایجاد «ائتلافی است که از موضوع ازسرگیری دیدگاه سیاسی راه حل دو دولتی حمایت کند… و مصر در این زمینه شریک کلیدی است و باید باشد.

جوزف بورل، خاطرنشان کرد: سازمان ملل بارها حق تعیین سرنوشت فلسطینیان را به رسمیت شناخته است و هیچ طرفی نمی‌تواند آن را انکار یا با آن مخالفت کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان