Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان | آزمایشگاه دنا کاسپین منطقه آزاد انزلی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فضایی به مساحت ۱۷۰ متر مربع به عنوان یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های ژنتیک کشور در منطقه آزاد انزلی به بهره برداری رسید.

آزمایشگاه دنا کاسپین منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های ژنتیک کشور در منطقه آزاد انزلی به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

آزمایشگاه دنا کاسپین منطقه آزاد انزلی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و یکی از معروفترین آزمایشگاه‌های کلنیکال، پاتولوژی و ژنتیک کشور در فضایی به مساحت ۱۷۰ متر مربع در مجتمع پردیس واقع در محدوده فاز تجارت و گردشگری با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع به کار کرده، در فاز نخست برای حدود ۱۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

هزینه تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیز فضای مجموعه مزبور به حدود ۶۵۰ میلیارد ریال بالغ شده و سرمایه گذار آزمایشگاه دنا کاسپین منطقه آزاد انزلی، خدمات‌رسانی به شهروندان استان گیلان و استان‌های همجوار را در دستور کار قرار داده است.

این طرح زیرساختی در حوزه بهداشتی، یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در مسیر اجرای قانون جوانی جمعیت و افزودن شاخص‌ها و توانمندی‌های گردشگری سلامت در نخستین منطقه آزاد شمال کشور محسوب می‌شود. 

از دیگر ویژگی‌های این مجموعه آزمایشگاهی خرید و بهره برداری از مدرن‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی می‌باشد که در نوع خود پنجمین آزمایشگاه کشور است و در عین حال با طرح توسعه و به روزرسانی تجهیزات جدید آزمایشگاهی در آینده، نه تنها شاهد به روزرسانی شاخص‌های توسعه انسانی در این منطقه و کشورمان خواهیم بود بلکه زمینه انتقال دانش بهره برداری از تکنولوژی‌های جدیدتر آزمایشگاهی نیز فراهم می‌شود.

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در ارتقای امکانات آزمایشگاهی برای مردم محلی، استان و گردشگران داخلی؛ گسترش گردشگری سلامت با کشورهای حاشیه دریای کاسپین، قفقاز و آسیای میانه را از طریق حضور سرمایه گذاران این حوزه در برنامه کاری خود دارد و این مهم با توجه به افتتاح قریب الوقوع طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری و نقش محوری در توسعه مناسبات تجاری با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌تواند به تجاری‌سازی این بخش از صنعت گردشگری، نگاهداشت و جذب پژوهشگران و متخصصین داخلی و خارجی منجر شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان