Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

واردات چای به دستور رئیس جمهور محدود شد

۱۴۰۳/۰۲/۲۹ ۲۱:۱۳ | چاپ کد خبر: 85403 |

گیلانیان | استاندار گیلان با بیان اینکه واردات چای به‌دستور رئیس‌جمهور محدود شد، گفت: چای خشک به‌اندازه نیاز کشور وارد می‌شود و پارسال حدود ۴۲هزار تن چای واردات شد که در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بود.

اسدالله عباسی در بازدید از کارخانجات چای املش و دیدار با برخی از چایکاران و صاحبان کارخانجات چای، دستوراتی را در راستای حل مشکل چایکاران در فصل برداشت چای بهاره صادر کرد.

استاندار گیلان در این بازدید با تأکید بر لزوم توجه به برداشت مکانیزه چای در باغات گیلان اظهار کرد: تولید و برداشت مکانیزه چای نقش مهمی در افرایش میزان برداشت برگ سبز چای دارد به‌طوری که براساس آمار، برداشت برگ سبز چای به‌روش مکانیزه 2 برابر بیشتر از برداشت سنتی است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای برای حمایت از کشاورزان در حوزه‌های مختلف از جمله چای و برنج دارد، گفت: میزان تولید چای با بهره‌گیری از روش‌های نوین و مکانیزه افزایش یافته است و با ایجاد زنجیره ارزش و بهره‌وری مطلوب‌تر، شاهد رشد صنعت چای خواهیم بود.

وی با اشاره به توجه دولت به صنعت چای گفت: دولت قیمت برگ سبز چای را متناسب با هزینه‌ها تعیین کرده است و حتی برخی کارخانجات برگ سبز را متناسب با نوع کیفیت بیشتر از قیمت تعیین‌شده خریداری می‌کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه واردات چای نیز به‌دستور رئیس‌جمهور محدود شد، اظهار کرد: چای خشک به‌اندازه نیاز کشور وارد می‌شود و پارسال حدود 42 هزار تن چای واردات شد که در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بود.

عباسی تأکید کرد: کارخانجات با دلگرمی، برگ سبز چای را خریداری کنند و با تولید چای و بسته‌بندی آن زنجیره ارزش ایجاد و با کیفیت بالا به بازار عرضه کنند.
وی به چایکاران قول مساعد داد تا قیمت برگ سبز چای بیشتر از نرخ تعیین‌شده باشد و از آنان خواست ضمن اصلاح باغات چای، برگ سبز باکیفیت تولید کنند.

استاندار گیلان اظهار کرد: هفته آینده در نهاد رئیس‌جمهوری در مورد برنج و چای نشست برگزار می‌شود و از کشاورزان با تمام توان حمایت خواهیم کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان