Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان | استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت بالای استان در تولید و تکثیر انواع بچه ماهیان گفت:اقتصاد دریا محور در گیلان توسعه یابد چرا که زندگی و معیشت ساحل نشینان با دریا گره خورده است.

اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در جشنواره ملی رهاسازی ماهیان خاویاری و استخوانی در کلاچای با تاکید بر لزوم حفظ ذخایر ژنتیکی و بازسازی ذخایر ماهیان اظهار کرد: همانطور که پدران و نیاکان ما ذخایر دریا را برای ما حفظ و به ارث گذاشتند ما نیز در برابر آیندگان برای حفظ این سرمایه‌ها مسؤولیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای گیلان در تولید و تکثیر انواع بچه ماهیان افزود: توسعه اقتصاد دریا محور در گیلان صروری است چرا که زندگی و معیشت ساحل نشینان ما به دریا گره خورده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه چرخه زندگی و امنیت غذایی به منابع آبی و دریا وابسته است، تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات تکلیفی اولویت با طرح‌های موافق زیست بوم استان مانند گسترش طرح‌های آبزی‌پروری است.

وی با اشاره به رهاسازی ۴۵۰ میلیون ذخایر بچه ماهی در ۵ استان کشور افزود: تولید و تکثیر ۳۰۰ میلیون بچه ماهی سهم گیلان است که این امر و این نقش اثرگذاری در حوزه آبزی‌پروری استان دارد.

عباسی به حفظ اکوسیستم و زیست بوم در گیلان تاکید کرد و افزود: اجازه نداریم با آلوده کردن منابع آبی و محیط زیست، تغییر اکوسیستم گیلان را تغییر دهیم.

وی با تاکید بر لزوم تقویت ۴ مرکز بازسازی ذخایر گیلان گفت: ۱۳ گونه انواع ماهیان استخوانی و خاویاری در گیلان تولید و پرورش داده می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان