Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : اردشیر روحی ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی می گوید: تمام تلاش ها بر این بوده که بخش کشاورزی به دور از سیاسی بازی به کار خود ادامه دهد- کشاورزان باید بر اساس آزمایش خاک کود را تعریف و آن را دنبال کنند - تنها 75 درصد } کشاورزان{ اقدام به ثبت نام کردند و 25 درصد افراد هنوز ثبت نام را انجام نداده اند - امروز تاکنون 38 هزار تن کود بین شالیکاران استان توزیع شده که 85 درصد را شامل می شود.

استاندار گیلان نیز بر اساس گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام می نماید: تاکنون 85درصد آن برای شالیزارهای سراسر استان توزیع شده و 15 درصد باقیمانده نیز تا نیمه ماه جاری توزیع می شود.

این اخبار خلاف واقع در شرایطی اعلام و منتشر می شود که در تاریخ 17 اردیبهشت هنوز کود مورد نیاز استان تأمین نشده و کشاورزان آستانه اشرفیه همچنان در انتظار کود هستند و برخی از کشاورزان گورابجیر صحرای خمام از شهرهای تابع شهرستان رشت چندین روز است به خاطر عدم دریافت کود نشای زمین را به تأخیر انداخته اند.

مدیر عامل شرکت تعاونی روستائی جلالیه کیسم در 17 اردیبهشت ماه جاری اعلام می کند: آقایان به جای اینکه اعلام نمایند 15 درصد کود مورد نیاز استان تأمین شده این رقم را 85 درصد اعلام می کنند و قبل از تأمین کود اعلام می کنند تا پایان نیمه اردیبهشت همه کود مورد نیاز را تأمین خواهند کرد و با این اعلام کشاورزان علیه ما می شورانند و فحش و ناسزای آنان را برای ما می گذارند!

رحمت الله میرزازاده، مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه در تاریخ 17 اردیبهشت ماه جاری به خبرنگار گیلانیان  اعلام می کند شهرستان آستانه با کمبود هزار تن کود مواجه هست که مهندس بنیادی، معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان در تاریخ 7 اردیبهشت 91 به خبرنگار ما اعلام می کند: حواله سهمیه کود آستانه صادر شده است.

جناب آقای روحی ! بتنی کردن انهار حاشیه اتوبان ها و محل دید مسئولان ممکن است از نظر تبلیغی امتیازی برای شما باشد ، ممکن است از حیث آبرسانی به نفع کشاورز باشد ولی کافی نیست که اگر نهاده های کشاورزی نباشد شما نمی توانید آمار تولید را رشد بدهید و آن برنامه خودکفائی برنجی که از زمان دقیانوس تا کنون سر تیتر خبرها است عملی شود.

درست است که به زعم رئیس جهاد کشاورزی استان هنوز 25 درصد از کشاورزان برای کود در سامانه رایانه ای ثبت نام نکرده اند، آن 75 درصد ، از جمله نویسنده که ثبت نام کرده اند چه نتیجه ای در پی داشت؟ غیر از این است که در راستای ایجاد شغل برای بخش های خصوصی و صرف بودجه دولتی در راه باطل طی قراردادی با بخش خصوصی دوباره از ثبت نام شده و نشده به طریق سنتی ثبت نام می کنید؟

آقای رئیس ! خاک شناسی شما کجا زمین ها را آزمایش و جواب آن را کمتر از یک سال داده است ؟ نویسنده می تواند سند ارائه نماید که چند سال است که خاک شناسی شما حتی جواب هم نمی دهد ؟!

آقای رئیس ! از آنجائیکه دنبال کود جایگزین گشتن نیاز به زمان و هزینه و آزمون و خطا دارد بنابراین این خواسته در زمان کشت و کار آنهم به صورت ضربتی عملی نیست بلکه برنامه زمان بندی شده دراز مدت می خواهد، آیا اعلام کود جایگزین در وسط کشت ، دلیل بر ضعف مدیریت نیست که به جای پرداختن به وظیفه اصلی خود زمان لازم را به جهت فعالیت در فلان گروه سیاسی از دست داده و اینک برای عقب نماندن از قافله مدیریتی و رفع مسئولیت از دهان بندی به نام (بازی سیاسی) استفاده می نماید تا بلکه بتواند دهان معترضان به ضعف مدیریت خود را ببندید ؟

آقای رئیس !  آقای رئیس ! کشاورز کود می خواهد ، او زبان سیاسی و یا مدیریتی سازمان جهاد کشاورزی یا سازمان تعاون روستائی را نمی داند و نمی خواهد بداند ؛ بنابر این تقاضای کود شیمیائی برای تدارک قوت لایموت حیاتی است نه سیاسی  مگر اینکه شما بخواهید دهان کسانی را به ضعف مدیریت حاکم بر سازمان جهاد کشاورزی استان اعتراض دارند با تعریف از مدیریت استان ببندید ؟! ولی مطمئن باشید تعریف از مدیریت استان ضعف مدیریت را جبران نمی کند. براستی درخواست کود کشاورزی سیاسی است یا گزارشات خلاف واقع  !!؟؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان