Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان - نماینده مقام معظم رهبری در گیلان طی سخنانی در دیدار مسئولان حجاب و عفاف استان در سالروز میلاد کوثر ، حضرت زهرا (س) ضمن برشمردن فضایل حضرت زهرا به نقل از پیامبر گرامی اسلام گفت : رسول خدا فرمود اگر حسن و زیبائی به صورت مجسمه ای ارائه می شد آن مجسمه به شکل زهرا در می آمد . یعنی زهرا مجسمه زیبایی، ادب ، علم ، کمال، شوهر داری ، تربیت فرزند و به طور کلی یک انسان کامل است .

به گزارش سفیر سبز وی در مورد اهمیت حجاب و عفاف با بیان این مهم که حضرت زهرا حتی در مقابل یک مرد کور و همچنین سلمان فارسی پیر که پیغمبر فرمود او از اهل بیت ماست بدون حجاب ظاهر نمی شد ،  گفت : زنان و دختران ما باید از حیث حجاب ، ادب ، علم ، شوهر داری ، تربیت فرزند از حضرت زهرا الگو بگیرند که زهرا در جمیع جهات برای زنان مسلمان الگو است .

وی در مورد نوع پوشش خانم ها گفتند : لباس های خانم های نباید به گونه ای باشد که پستی و بلندی بدن را نمایان نماید و در راه رفتن نباید ضرب آهنگ کفش شان بگونه ای باشد تا دل های مریض رابه سوی خود جلب نماید که متأسفانه در نظام جمهوری اسلامی لباس های بعضی ها خیلی معنی دار است . ایشان با اشاره به حادثه ای در یکی از عروسی ها  گفت: من روی نیروی انتظامی و اماکن تأکید دارم ، نگذارید در عروسی ها بعضی از حرکت های ناهنجار صورت بگیرد ، بعضی ممکن است تسامح و تساهل کنند و اجازه بعضی از اعمال زشت را بدهند که این اعمال جامعه را به سقوط می کشاند و خانواده ها را متلاشی می کند .

امام جمعه رشت در خصوص مبارزه با بد حجابی و بد لباسی گفت : ما باید تلاش کنیم به آنهائی که آگاه نیستند آگاهی بدهیم و مضرات این قبیل پوشش ها را توسط افراد خبره ، عالم و دانشمند روشن نماییم و از طریق تلویزیون و ماهواره هائی که داریم طی یک برنامه کوتاه با زمان پخش معین ، نه متغیر ، آگاهی عمومی را ارتقا دهیم و اگر تذکرات و گوشزدها کارساز نشد به وظیفه شرعی خود عمل نماییم .

ایشان همچنین در خصوص اهمیت ستاد حجاب و عفاف استان گفت : گروه امر به معروف و نهی از منکر بار سنگینی به عهده دارد .

اولا : باید معرفت ها را بالا ببرد

ثانیا :  حضور در صحنه ها داشته باشد

ثالثا : قانون دینی را اعمال نماید تا بتوانیم جامعه را از گزند دشمنان که می خواهند به جامعه اسلامی ما آسیب برسانند، حفظ نماییم .

حضرت آیت الله قربانی در ادامه گفت : در مورد گرفتن بودجه و امکانات خودتان باید تعقیب کنید، فعلاً که استان ما بزرگتر ندارد، کارها در دست آدم های نااهل است . من این موضوع را در سمینار ائمه جمعه استان گفتم ، آیت الله هاشمی وقتی رئیس جمهور شد دکتر حبیبی را معاون اول خود کرد . دکتر حبیبی که هم اکنون رئیس فرهنگستان علوم  است ، متخصص حقوق و دانشمند است و قانون اساسی ایران را بنا به درخواست آیت الله شهید بهشتی تنظیم کرده است . وقتی ما در مجلس بودیم ایشان به عنوان وزیر دادگستری معرفی شده بود که 143 نفر به ایشان رأی دادیم و دلیلش هم حرف آقای هاشمی درباره ایشان بود که گفت : آقای دکتر حبیبی هفت سال در یکی از شهرهای فرانسه تحصیل کرده و چون در آنجا ذبیحه شرعی پیدا نمی شد ، ایشان برای حفظ شریعت هفت سال گوشت نخورد . این خیلی ایمان می خواهد که آدم اینقدر پایبند به دین باشد .

نماینده اول خبرگان رهبری در گیلان گفت : آقای هاشمی یک چنین شخصیتی را معاون اول خود کرد ولی در مقابل شما یک دیپلمه ای را رئیس دفتر خود کرده اید که آدم رغبت نمی کند با ایشان صحبت کند. یک استان به این فرهیختگی را می خواهید همینطوری اداره کنید ؟

حضرت آیت الله قربانی افزود: من در آن سمینار گفتم دری به تخته ای خورد شما ، محافظ آیت الله روحانی بابل بودید ، شدید استاندار ، و من بچه یتیم دهاتی هم آمدم ، شدم نماینده ولی فقیه ،باید قدر این نعمت را بدانیم . این نعمت به خاطر امام است که امروز روز تولدش هست ، امام از ما انتظار دارد و می خواهد ما از ذلت بیرون بیاییم . این انقلاب را امام برای ما به وجود آورد و ما باید کاری نکنیم که امام آزرده خاطر بشود و بگوید: من این همه زحمت را کشیدم و شما هنوز چیزی نگذشته دارید انقلاب ما را از بین می برید.

خداوند ما را انشاء ا... ادامه دهنده راه امام و شهدای ما قرار دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان